Hallo, Sinds afgelopen woensdag lig ik in het ziekenhuis. Bij de controle bij de VK bleek mijn bloeddruk veel te hoog te zijn. Eerst mocht ik nog naar huis vanuit het ziekenhuis met medicatie, maar toen de volgende dag mijn bloeddruk niet gezakt bleek te zijn, werd ik meteen opgenomen. Eerst waren alle uitslagen van bloed en urine goed en ik had geen klachten die op zwangerschapsvergiftiging wezen. Helaas bleek gisteren toch het eiwit toegenomen te zijn in mijn urine en spreken ze van zwangerschapsvergiftiging. Omdat ik nog maar 19 weken (zondag 20) zwanger ben, staan ze hier erg verbaasd van. 'Normaal' uit zich dit later in de zwangerschap! Ook dat ik geen klachten heb, verbaasd ze hier erg. Na gisteren is mijn positieve instelling toch wel aan het omslaan merk ik. Ik weet gewoon niet wat dit gaat betekenen voor de verdere zwangerschap en het belangrijkst voor de baby! Hier in het ziekenhuis merk ik dat ze er ook nog niets over kunnen/willen zeggen. Gewoon omdat ze het ziektebeeld zo vreemd vinden en het termijn dat dit gebeurt. Ondertussen is mijn bloeddruk wel aan de hoge kant maar wel acceptabel met medicatie. Maandag gaat er overleg plaatsvinden met een academisch ziekenhuis en wellicht wordt ik daar nog onderzocht. Hoe het weer verder gaat na maandag is mij nog niet duidelijk. Wel of niet naar huis ... en wat dan verder? Graag hoor ik wat ervaringsverhalen van leden hier. Werd jullie baby uiteindelijk eerder gehaald? En dat soort dingen. Bedankt vast!
Jeerje dat is wel erg vroeg in de zwangerschap... op fb is een besloten groep pre eclampsie en hellp lotgenoten. Daar zitten veel ervaringsdeskundigen, wellicht kun je je vraag daar neer leggen?
Zo vroeg in de zwangerschap geen ervaring mee en het komt inderdaad ook maar heel weinig voor. Vorige keer kreeg ik rond 28 weken echte kwaaltjes die betrekking konden hebben op zwangerschapsvergiftiging, maar pas bij 34 weken is men gaan onderzoeken en werd ik acuut (hellp) opgenomen in het ziekenhuis. Probleem was dat ik pas op het allerlaatste moment een iets hogere bloeddruk kreeg (en dan nog niet alarmerend) terwijl mijn leverwaarden en bloedplaatjes er niet goed voorstonden. Deze zwangerschap rond de 20 weken wel weer vocht vastgehouden en men gaf aan dat als het een vergiftiging was men ook zelf erg in de rats zat. Het is namelijk heel moeilijk te voorspellen, je kan weken redelijk goed blijven, maar ook in een keer het heel heftig voor de kiezen krijgen. Bij mij ging het toen in een keer van kwaad tot erger, maar dat was op een heel ander termijn en wilt dus helemaal niks zeggen. Ik wens je wel heel veel sterkte, want je zou nou eigenlijk heerlijk moeten genieten. Ik ga voor je duimen!
Dank je, ik heb me aangemeld! Wat bizar dat ze je pas zo laat zijn gaan onderzoeken Hier vond ik eerst dat ze best 'overdreven' deden met de opname. Pas later had ik überhaupt door hoe ernstig dit kan zijn. Tot nu toe is mijn bloeddruk helemaal goed met de medicatie. Ik ben vandaag weer begonnen met urine opvangen en dat wordt morgen dan weer onderzocht. Als die uitslag weer meer eiwit aangeeft, moet ik blijven. Als er geen eiwit meer in zit mag ik naar huis en blijf onder strenge controle i.v.m. de medicatie. Ook zullen ze dan regelmatig urine en bloed onderzoeken nog. Gewoon nog erg onduidelijk hier allemaal.
Even de artsen een heel klein beetje in bescherming nemen. Ik was misschien soms wel erg onduidelijk over de klachten, dacht dat het er allemaal wel bij hoorde, en hoewel ik heel veel klachten had, vielen die minder op door omstandigheden.
Hier staat alles wel duidelijk uitgelegd: Zwangerschapsvergiftiging - Zwangerschapspagina Ja bij mij heeft de VK meteen mijn urine gecontroleerd de eerste keer, gewoon met een simpele dipstick test. In het ziekenhuis werd het ook nog gecontroleerd.
Vocht vasthouden Eiwitten in urine Storing in de leverwaarde Misselijk Hoofdpijn Algehele ellende Hoge bloeddruk Echter kun je ook vocht vasthouden, misselijk, hoofdpijn, hoge bloeddruk en ellende hebben zonder een zwangerschapsvergiftiging. In mijn geval zelfs geen (algemeen) hoge bloeddruk, geen eiwitten, maar wel behoorlijke slechte leverwaarden en lage bloedplaatjes. Dat komt echter echt bijna nooit voor.
Hi meid, wat onwijs schrikken zo vroeg in de zwangerschap al! Ik werd opgenomen met 28 en dat vonden ze al erg vroeg, maar staken het op de tweeling. Het verloop van zwangerschapsvergiftiging is heel lastig te voorspellen omdat de waarden ineens kunnen gaan pieken waardoor het bedreigend is, maar het kan ook zijn dat je je zwangerschap goed kan volbrengen. Mijn bloeddruk is ook acceptabel, de eiwitten in mn urine schommelen heel erg (van net verhoogd naar echt flink verhoogd) en mn leverwaarden lopen om de paar dagen langzaam op. Als het zo blijft kan ik onze meisjes tot 36-37 weken dragen, maar het gaat vooral om de combinatie is mij uitgelegd. Als mn bloeddruk wel omhoog gaat en mn lever blijft achteruitgaan of de eiwitten komen boven de bedreigende grens (>1) dan kunnen ze eerder gehaald moeten worden. Erg lastig, onvoorspelbaar en onzeker dus! Ben blij dat de 32 weken in zicht zijn. Ik heb overigens geen klachten als hoofdpijn of duizeligheid oid. Kan me voorstellen dat het allemaal nog veel rotter en onzekerder is als je 20 weken bent.. Heel veel sterkte en succes!!! Dikke knuffel! Hou je ons op de hoogte?
Dank je wel @Ruubs! Ook heftig zeg. Ben jij gewoon thuis en hoe vul jij je dagen? Doe/mag je echt niets doen of ben je wel gewoon bezig? Ik mocht gisteren naar huis! Ene kant erg blij mee, maar merk dat ik het lastig vind om rustig aan te doen. Moet wel voorlopig twee keer per week terug naar het ziekenhuis om bloed te prikken en urine te laten onderzoeken. Ook bloeddruk wordt dan gecontroleerd en de baby middels een echo. Mag morgen alweer terug dus. Ben wel benieuwd hoe alles dan weer is.
Fijn dat je weer thuis bent! Hier hetzelfde protocol. 2x per week terug voor controle en zolang de waarden niet doorschieten mag ik terug naar huis en als mn onderbloeddruk onder de 100 blijft (nu steeds 90-95). Ik moet wel rust houden maar geen bedrust, dus mn dagen bestaan vooral uit lekker lezen in de tuin, visite en lichte huishoudelijke klusjes. Probeer je rust te vinden meid! Uiteindelijk is het toch fijner in thuis te zijn dan in het ziekenhuis, toch? Maar ik herken het wel hoor. Ik voelde me vooral onzeker in het begin. 2.5 week in het ziekenhuis gelegen en ineens mag ik naar huis terwijl de waarden langzaam blijven stijgen. Dat snapte ik niet helemaal. Daarnaast bij iedere ckntrome er op voorbereid zijn dat ik moet blijven.. Kost veel energie! Heel veel succes vandaag en hopelijk blijft je situatie lang stabiel!
Ja bij elke controle kunnen ze natuurlijk zeggen dat je moet blijven. Dat gaat ook door mijn hoofd. Ga toch maar voor mijn eigen geruststelling een tas klaarzetten. Dan kan mijn vriend die tenminste makkelijk meenemen als ik moet blijven. Merk wel dat ik het spannend vind. Donderdag nu voor het laatst bloeddruk gemeten, was 120/75. En nu pas weer dinsdag meten. Hoop dat het in de tussentijd goed blijft. Voel me wel echt goed moet ik zeggen! Ik doe nu inderdaad lichte huishoudelijke taakjes en ga voorzichtig in de tuin werken (moet onkruid vrij gemaakt worden). Vriend doet stofzuigen en dweilen etc. Merk dat ik daar nu wel vrede mee heb Jij succes en hopelijk kunnen je meiden nog lekker blijven zitten!