Magnesium in een multi is vaak een verkeerde, slecht opneembare variant en een erg lage dosering. Bij een tekort heb je minimaal 600mg per dag nodig om het aan te vullen en als onderhoudsdosis heb je mìnimaal 400mg per dag nodig. Sommige mensen hebben zelfs een nog hogere dosis nodig om aan te vullen/onderhouden.. Een goed opneembaar magnesium supplement is bijvoorbeeld met citraat, tauraat, malaat, chelaat... Check voor de zekerheid het magnesium soort en gehalte eens in je multi..
@vaders e.d. die het zelf moeten betalen: Was voor 2013 het geval. Vanaf 2013 is trouwens de 400 ie van devaron niet in het pakket, net als de 50000 ie vloeibare vorm. De 800 ie van Divisun wel! @magenesium: ik gebruik de magnesium citraat van de tuinen, ik moet drie tabletten per dag innemen wat neer komt op 300 mg. Dat zou 80 % van de dagelijkse aanbevolen hoeveelheid zijn.
Ik neem 1000mg magnesiummalaat. Ik geloof dat dat neerkomt op 150mg effectief magnesium. Er zit ook nog wat in mijn multi en ik haal aardig wat uit mijn voeding, maar ik voel me gewoon beter met extra magnesium. Maartje: hoe kom ik erachter of mijn zorgverzekeraar die Divisun vergoed? Bellen? Het staat niet in mijn polis ofzo.
Het zit volgens mijn apotheek in de basisverzekering. Je zou dus ff bij je apotheek kunnen informeren als je het ook nog van hen wilt weten. Mijn apotheek geeft alleen meds vanuit de basis zou mee, als iets in je aanvullende pakket zit moet je het zelf voorschieten (bijv. Eigen bijdrages)
Hoezo word het vitamine D 50.000 eenheden drankje niet meer vergoed? Je kan het toch niet vrij verkrijgen in de winkel? Lijkt me stug dat een hooggedosseerd drankje op recept niet vergoed word, en pilletjes van 800IE die je gewoon in de winkel kan kopen wel vergoed worden. Nou is het drankje overigens maar 7 en doe ik een keer of 10 mee, dus dat is maar 0,70 per 50.000IE per week, maar het is wel krom
Vond ik ook krom en de assistente in de apotheek ook. Het drankje is idd ook niet duur, maar toch heb ik het liefst gratis Maar het gebeurt wel vaker dat dingen op recept niet (volledig) vergoed worden hoor.
Als het in de basisverzekering zit, geldt dit dus voor iedereen ongeacht welke verzekering je hebt. Ik zal mijn ha of apotheker er eens naar vragen. Nu is vitamine D niet duur, maar hee, ik ben en blijf Hollander hè! Bovendien ga ik vanaf 1 mei naar de helft van 5000IU, zegge 3 pilletjes Divisun van 800IU.
Graag gedaan Wees je wel voorbereid op jank-assistentes welke menen dat je Levensgevaarlijk (jaja, met de hoofdletter L. bezig bent als je meer dan 800 ie slikt, of zelfs al suïcidaal bezig bent als je een kinderwens hebt en slechts 800 ie slikt. Ik had al moeite om het mee te krijgen en werd zelfs nog opgebeld toen ik inmiddels thuis was met de spullen (en veel meer ging slikken dan wat ik daar gezegd heb, als ik de waarheid had gezegd had ik het niet meegekregen) omdat ik het niet zou mogen slikken omdat ik zwanger wil worden (ze hadden die link vanwege m'n fertiliteitsmedicijnen gelegd). Helaas dat ze niet gelinkt zijn aan de meest actuele kennis over dit onderwerp. Maarrrr... Be prepared!!
Huisartsen hebben geen enkele notie van vitamines idd! Maar ab is hij behoorlijk scheutig mee! Ik laat in april, vlak voordat we door de zonnestraaltjes weer vitamine D-waarde bepalen. Die zal wel goed zijn met wat ik nu slik, maar ik zal wel zeggen dat dat komt doordat ik dat suppleteer en dat ik dat vergoed wil zien.
Waarom niet nu prikken en dan vanaf nu vergoed krijgen? Je betaald er tenslotte genoeg zorgverzekeringpremie voor.
Tsja, Hollander dat ik ben zou ik zeggen dat wat je gratis kunt krijgen je ook niet voor moet betalen, haha!! Heb je een meewerkende huisarts met dit soort dingen?
Ik slik zelf al een hele tijd 2000 IE per dag.. Daarbij dus nog 8 weken lang 25.000 IE per week (3 mnd geleden) en sinds na de kuur 25.000 IE per 3-4 weken. En nu moet ik van de huisarts weer opnieuw een kuur van 8 weken doen met 1x per week 25.000 IE (dus bovenop wat ik zelf al gebruik) Ik krijg dus echt een hoop binnen, maar t doet weinig met de D-waarde in mn bloed...
Hoi meiden, ik kreeg vandaag mijn uitslag van mijn vitamine D gehalte. Deze is 54. Wat vinden jullie daarvan. Hij moet tussen de 50-180 zitten zei ze (of zei ze nou 50-80??). Maar ze was de telefoniste en wist er dus niet heel veel vanaf.
Hallo allemaal, Ik vroeg me af wat jullie klachten zijn/ waren tijdens het tekort. Ik heb wel wat klachten en ben dus benieuwd of die overeen komen met die van jullie. Zo ja, dan ik even naar de huisarts. Groetjes
Ik blijk ook een flink tekort te hebben, de internist vroeg zich af hoe ik me voelde.. Uh tsja zwanger en soms behoorlijk moe, dacht dat het erbij hoorde!? Ik heb een malasorbtie probleem doordat ik een stuk van maag en darm mis.. Heb nu tabletten zal straks eens kijken wat de dosering ook alweer was.. Het moest in elk geval speciaal besteld worden bij de apotheek en vervolgens over en weer gebel van internist vs apotheek of ik dit als zwangere wel mocht en kon gebruiken...
Ik heb dus maar weinig extra klachten zover ik weet van vitD tekort. Ik slaap geregeld slecht. Tja moe is daar dan ook wel een gevolg van.
Haha a dan weet je niet waar t aan ligt nee. Ik maak nachten van 10/12 uur dus daar ligt t niet aan bij mij